Puchar Wołomina - 15.08.2010r.

Sierpień jest miesiącem, w którym tradycyjnie odbywają się wędkarskie zawody o puchar Wołomina. Jest to niezwykle sympatyczna impreza, którą wielu członków wołomińskiego koła nr 21...

ma na stałe wpisane w wędkarski kalendarz. W tym roku wszyscy mający ambicje, sięgnięcia po ten prestiżowy puchar, spotkali się 15 sierpnia na stawach w Ossowie.

Na starcie stawiło się 32 zawodników, których rywalizacja od samego początku była, nieprawdopodobnie zacięta oraz gorąca... na co niewątpliwy wpływ miała pogoda - 34 stopnie ciepła i bezlitośnie grzejące słońce. Zawody od samego początku zdominowane zostały przez faworytów, po pierwszej turze, faktem stało się iż w walce o podium liczyć się będzie, trzech... czterech zawodników, między którymi były minimalne różnice punktowe. Wydarzeniem drugiej części zawodów, było złapanie karpia 7.8 kg (największa ryba zawodów) przez Wojciecha Możdżonka. Wynik godny uznania, tym bardziej iż wędkarz ten był kontuzjowany (gips na nodze)

Końcówka zmagań na stawach w Ossowie to już, zacięta walka o dosłownie każdy gram ryby, między Krzysztofem Bukrakiem i Grzegorzem Lenartowiczem. Znaczenie miał każdy najmniejszy leszcz, bo ta właśnie ryba, oraz amur dominowały tego dnia na łowisku. Po sygnale kończącym zawody i komisyjnym zważeniu ryb przez sędziów, okazało się iż rywalizację tę wygrał, o 0,530kg, Krzysztof Bukrak, zdobywając tym samym puchar miasta Wołomin. Drugie miejsce zajął Grzegorz Lenartowicz. Ostatnie miejsce na podium zajął Zbigniew Płoński, na marginesie, trzeba dodać iż był to doskonały wynik, gdyż tegoroczny brązowy medalista, stracił około godziny podczas połowów, przez techniczne uszkodzenie pomostu, co przy tej klasie zawodników było praktycznie nie do odrobienia.

Tak więc kolejna edycja pucharu dobiegła końca i przeszła do historii, najlepszym zostały rozdane nagrody oraz dyplomy, reszta uczestników musiała zadowolić się piękną letnią pogodą oraz sympatyczną atmosferą i dobrym humorem, którego na zawodach wołomińskich wędkarzy nigdy nie brakuje.