Gruntowe Mistrzostwa Koła 2019 – Rzeka Bug Kania Polska-relacja, wyniki

Gruntowe Mistrzostwa Koła 2019 – Rzeka Bug Kania Polska
Za nami kolejna, ostatnia w sezonie 2019 impreza o randze mistrzostw Koła. Tym razem odbyły się one w kategorii gruntowej, w dniu 11.08.2019 r. na Rzece Bug, w Kani Polskiej. Na starcie stanęło 13 zawodników w kategorii seniorów. Sierpniowe upały, niski stan wody a co za tym idzie jej wysoka temperatura wskazywały, że ta impreza nie będzie należała do łatwych. 
Po zbiórce i losowaniu stanowisk przeprowadzonych przez komisję sędziowską w składzie Krystyna Wszołek i Henryk podgórski zawodnicy rozpoczęli przygotowania do pierwszej tury. 
W wiaderkach dominowała zanęta spożywcza, obciążona ciężką gliną i okraszona sporą ilością robactwa. Okazało się, że uciąg tego dnia nie wymagał zastosowania najcięższych podajników, jak na warunki do których przyzwyczaił nas ten przyujściowy odcinek Bugu. Triumfatorem pierwszej tury został kolega Paweł Has z wynikiem 6 285 pkt. Na tą wagę złożyły się krąpie i leszcze oraz bonus w postaci okazałego sandacza. Drugie miejsce zajął kol. Bartłomiej Kamiński uzyskując 6 055 pkt. zaś miejsce trzecie przypadło kol. Cezaremu Wichrowskiemu z wynikiem 2 535 pkt. 
Kolejna tura nie przyniosła przetasowań w klasyfikacji. Wygrał ją również kol. Paweł Has z wynikiem 4 560 pkt. zaś na miejscu drugim znalazł się kol. Andrzej Maksimczuk z wynikiem 2 935 pkt. Podium uzupełnił kol. Atrur Kurek, który łowiąc okazałego leszcza i doławiając  średnie ryby uzyskał wynik 2 410 pkt. 
Ostatecznie tegorocznym Mistrzem Koła w dyscyplinie gruntowej został kol. Paweł Has uzyskując komplet zwycięstw sektorowych. Na drugim miejscu podium stanął kol. Bartłomiej Kamiński z sześcioma punktami sektorowymi zaś najniższym stopniu podium stanął kol. Andrzej Maksimczuk. Zwycięzcom gratulujemy. 
Tytułem krótkiego podsumowania zawodów, rozgrywanych w tym roku po raz pierwszy na Bugu w Kani Polskiej wydaje się, że jak na łowisko rzeczne daje ono dość wyrównane warunki, dla takiej ilości zawodników, jaka zwykle gości na naszych zawodach. Rybostan, jak na mazowieckie realia pozwala na osiąganie dość dobrych wyników. Na niekorzyść tego miejsca przemawia zaś, permanentny śmietnik na wielu stanowiskach, odradzający się w niebywałym tempie pomimo prowadzonych przez nas akcji sprzątania brzegu a tworzony prze nikogo innego jak przez osoby posiadające karty wędkarskie z aktualnie opłaconymi składkami …. Czy w przyszłości będziemy gościć na tym odcinku Bugu z naszymi imprezami, czas pokaże. 
Poniżej publikujemy pełne wyniki zawodów. 

 

 

już za chwile

Wasze komentarze (0)