Inauguracja rywalizacji w spławikowych zawodach Okręgowych – sezon 2018

W słoneczną, kwietniową niedzielę zainaugurowany został cykl spławikowego GPx Okręgu Mazowieckiego. We wszystkich kategoriach na starcie stanęło łącznie blisko 200 zawodniczek i zawodników, którzy zajęli stanowiska nad najbardziej pojemnymi odcinkami Kanału Żerańskiego, począwszy od tzw. Młynów aż po Kobiałkę.
W tym gronie mazowieckich wyczynowców była również najliczniejsza od dłuższego czasu reprezentacja naszego Koła, składająca się z drużyny tj. jednej Zawodniczki i sześciu Zawodników oraz trzech Zawodników w kategorii indywidualnej. Poprzednio tak liczna grupa wędkarzy reprezentowała nasze Koło blisko dekadę temu.
Informacje po losowaniu sektorów oraz nachodzące znad wody informacje z rozegranych dzień wcześniej zawodów wskazywały, że nie będzie łatwo. Zakładaliśmy, że w zależności od tego, w jakiej strefie będziemy łowić trzeba będzie odławiać ukleje bądź średniej ryby wędkując tyczką. Założenia znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. W sektorach seniorskich kol. Tomasz Pazio, Kazimierz Radomski i Paweł Has łowili średnie ryby na przemian z uklejami osiągając odpowiednio 8, 9 i 4 w swoich podsektorach. W sektorach juniorskich kol. Patryk Ciechanowicz, Damian Kostrzewa, Kacper Mazurkiewicz odławiali głównie ukleje osiągając odpowiednio w swoich podsektorach miejsca: 10, 5 oraz 8. Nasza Koleżanka Jadwiga Kostrzewa zajęła 5 miejsce w sektorze Kobiet. Łącznie dało to naszej drużynie  pkt.49 sektorowych, co z kolei pozwoliło na zajęcie w klasyfikacji drużynowej VIII miejsca.
Startujący indywidualnie kol. Wojciech Has zajął w swoim podsektorze 18 miejsce. Kol. Cezary Wichrowski 19 pkt. sektorowych, zaś kol. Piotr Cudny uzyskał 8 Pkt. sektorowych.
Pełne wyniki zawodów zostaną opublikowane wkrótce na stronie internetowej Okręgu Mazowieckiego PZW.
Bardzo cieszy fakt, powrotu naszej drużyny do rywalizacji w dyscyplinie spławikowej na poziomie Okręgu. Mamy nadzieję, że z czasem zacznie ona funkcjonować jako jeden zgrany zespół i dopiszemy kolejny rozdział do pięknej i bogatej w sukcesy historii naszego Koła.