IV edycja Wołomin Cup 2019 – Kanał Żerański Małołęka 25.08.2019 r.

IV edycja Wołomin Cup 2019 – Kanał Żerański Małołęka 25.08.2019 r.

Ostatnie zawody z tegorocznego cyklu Wołomin Cup rozegrane zostały w minioną niedzielę na Kanale Żerańskim, nieopodal znanej powszechnie wędkarzom „Niebieskiej kładki”. Od wielu lat nasze Koło nie organizowało w tym miejscu żadnych zawodów, co w połączeniu z dobrą opinią o tamtejszym rybostanie było czynnikiem decydującym o tym, że spotkaliśmy się tam w minioną niedzielę, wczesnym rankiem.

Na starcie stanęło stosunkowo mało jak na tą imprezę zawodników bo tylko trzynastu. Składamy to na karb trwających wakacji oraz wcześniej rozegranych edycji zawodów, które wskazywały na niewielkie możliwości przetasowań, szczególnie w górnej części tabeli klasyfikacji generalnej.

Dominowała, niezawodna na Kanale tyczka ale nierzadko stosowana była też uklejówka, dająca realne szanse na wysokie wyniki, a także najlżejsza odmiana gruntówki, zwana za angielskiego pickerem. Arsenał wędkarskich możliwości uzupełniały gdzie nie gdzie mające coraz większe znaczenie w kanałowej rywalizacji odległościówki. Tą właśnie metodę stosował zwycięzca zawodów kol. Paweł Has, łowiąc ponad 6 100 g. głównie niewielkich leszczy. Za nim uplasował się łowiący głównie tyczką kol. Cezary Wichrowski z wynikiem lekko przekraczającym 5000 pkt., zaś pierwszą trójkę zamknął kol. Wojciech Has z wynikiem przekraczającym 4 800 g. Kolejne miejsca zajęli kol. Andrzej Maksimczuk z wynikiem 4 340 pkt. i kol. Bartłomiej Kurek z wynikiem 2 995 pkt.

Podsumowując cały tegoroczny cykl wzięło w nich udział 43 zawodniczek i zawodników. To więcej niż rok temu, co nas niezmiernie cieszy jako organizatorów. Uczestnicy złowili łącznie 457,24 kg ryb, które wróciły do wody. Zwycięzcą Cyklu został kol. Bartłomiej Kamiński, który uzyskał 7 pkt. sektorowych do klasyfikacji oraz 39 060 pkt. za złowione ryby. Tuż za Nim z wynikiem 8 pkt. sektorowych do klasyfikacji oraz 32 720 pkt. za wagę ryb uplasował się zeszłoroczny zwycięzca cyklu kol Paweł Has. Trzecie miejsce przypadło kol. Andrzejowi Maksimczukowi, który uzyskał 17 pkt. sektorowych i 23 155 pkt. za masę złowionych ryb.

Pierwszych sześciu zawodników klasyfikacji generalnej Cyklu Wołomin Cup 2019 odebrało nagrody rzeczowe. W tym miejscu należy nadmienić, że nagrodę za I miejsce w klasyfikacji generalnej – wędkę – feeder oraz kołowrotek o wartości 700 zł ufundował SKLEP INSEL. Dziękujemy !
Fundatorem pozostałych nagród w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych zawodach było Koło PZW nr 21 Wołomin.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zawodach. Składamy również podziękowania składowi sędziowskiemu w składzie: kol. Krystyna Wszołek, Kol. Henryk Podgórski, Kol. Mirosław Kaczkiewicz za wytężoną pracę podczas całego tegorocznego Cyklu.

Wasze komentarze (0)