IV Spławikowe Gpx Okręgu Mazowieckiego – Kanał Żerański Kobiałka 06.10.2019 r.

IV Spławikowe Gpx Okręgu Mazowieckiego – Kanał Żerański Kobiałka 06.10.2019 r. 
Mamy za sobą pierwsze tej jesieni przymrozki, liście zmieniają kolory i zaczynają ścielić się coraz grubszą warstwą. Sezon spławikowy dobiega końca. Wraz z nim kończą się również tegoroczne zmagania w Gpx Okręgu Mazowieckiego. Ich ostatnim akordem były rozegrane w minioną niedzielę na Kanale Żerańskim IV zawody z Cyklu Gpx Okręgu Mazowieckiego. Nasze Koło reprezentowała Drużyna w składzie: Magdalena Biedrzycka, Paweł Has,Maciej Gać, Damian Kostrzewa, Tomasz Pazio, Kazimierz Radomski. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej startował Cezary Wichrowski. 
Początek zawodów zdominowany był przez ukleje, często dość pokaźnych rozmiarów. Łowili ją prawie wszyscy, którzy zdecydowali się na zastosowanie uklejówek, natomiast przewagę uzyskiwali ci, którzy posiedli umiejętność wyselekcjonowania większych egzemplarzy oraz utrzymania żerującego stadka odrobinę dłużej niż konkurenci lub przywołania go odrobinę wcześniej niż reszta stawki, ot takie zawodnicze rzemiosło.  W miarę trwania tury zaczęły pojawiać się strefy, gdzie ukleja zniknęła całkowicie i żadnym sposobem nie dała się przywołać. W takich miejscach do łask wróciła tyczka, która stosowana na pełnej przewidzianej dla seniorów długości zaczęła dawać cenne punkty. Tak właśnie łowił kol. Tomasz Pazio, który odławiając średnią rybę na samym skraju strefy gdzie pojawiała się ukleja wywalczył czwarte miejsce w swoim podsektorze. Dalej w stronę Warszawy wędkował kol. Paweł Has, który łowiąc prawie przez całą turę konsekwentnie ukleje, pomimo konieczności ich bardzo aktywnego poszukiwania uzyskał drugie miejsce w swoim podsektorze. Najbliżej Warszawy w sektorze A łowił kol. Kazimierz Radomski, który również odławiał srebrne rybki, co było wynikiem, tak jak w przypadku Pawła, konsekwentnego ich poszukiwania, połączonego z opanowaniem  wiarą w to, że opustoszenie pola nęcenia jest chwilowe.Maciej Gać  także potwierdził swoją klasę na tym łowisku, uzyskując 1 w swoim podsektorze-również na uklejach. Magda Biedrzycka również większość czasu przeznaczyła na łowienie uklejek. Taktyka ta pozwoliła Jej na zajęcie IV miejsca w klasyfikacji Pań. Damian Kostrzewa znalazł się w strefie, gdzie uklei nie było praktycznie w ogóle, co determinowało potrzebę odławiania średnich ryb, głównie za pomocą tyczki. Ostatecznie Damian stosując tą technikę zajął VI miejsce w swoim podsektorze. 
W klasyfikacji drużynowej pomimo braku na tych zawodach reprezentanta w kategorii U20 zajęliśmy IV miejsce uzyskując łącznie 36 pkt. sektorowych i tracąc jeden punkt do III miejsca. 
Koniec sezonu to czas podsumowań i moment w którym powinny zacząć się przygotowania do kolejnego okresu startów. W klasyfikacji rocznej nasza debiutująca drużyna zajęła V miejsce wśród dziewięciu sklasyfikowanych. Wydaje się, że wypełniliśmy tegoroczne założenia. Zaczynamy dostrzegać mechanizmy działające w drużynie, staramy się wyciągać wnioski z porażek, bo to one są najbardziej pouczające ale również nie zachłystywać się sukcesami. Staramy się pamiętać, że razem jako grupa możemy zdziałać więcej niż każdy z nas osobno. Proza życia codziennego ogranicza co prawda wspólne treningi ale cóż, muszą być przecież obszary w których pozostaje coś do zrobienia. 
Przy tej okazji chcielibyśmy podziękować naszej Zawodniczce, Zawodnikom i pierwszemu trenerowi  w osobie Wojtka Kamińskiego, którzy w całym sezonie startów 2019 reprezentowali wołomińskie barwy. Dziękujemy za gotowość, poświęcenie, determinacje i sportową postawę od pierwszego sygnału „wejścia na stanowiska”, który usłyszeliśmy wiosną na Wykrocie po ostatni sygnał „koniec zawodów” wybrzmiewający w ostatnią niedzielę na Kobiałce. 
Dziękujemy również Rodzicom i Opiekunom naszych najmłodszych zawodników, za to, że dzielnie, całym sercem wspierali swoich Małych Sportowców w ciężkich chwilach, kiedy ryby łowiła głównie konkurencja ale również w chwilach radości, kiedy udawało się podebrać piękną sztukę. 
Do zobaczenia wiosną 2020. 

Relacja fotograficzna - wkrótce...

Wasze komentarze (0)