Nocne zawody gruntowe 2019 – Rzeka Bug, Kania Polska

Rozpoczyna się najpiękniejsza, zdaniem niektórych, choć niełatwa wędkarsko pora roku – lato.

W tym sprzyjającym nocnej wędkarskiej aktywności czasie organizujemy gruntowe zawody nocne.
W tym roku odbyły się one w dniach 15.06.2019 – 16.06.2019 r. na znanym wielu gruntowcom odcinku Bugu w Kani Polskiej. Ten słynący z obfitości ryb rejon jest stale poddawany silnej presji wędkarskiej, co niestety odbija się na zaśmieceniu brzegów, niestety ale w dużej części odpadami „powędkarskimi”.

W sobotnie popołudnie na starcie pojawili się Wędkarze z naszego Koła, którzy uzbrojeni w różnego rodzaju gruntówki rozpoczęli połów w dość głębokiej rynnie, charakteryzującej się znacznym uciągiem. Często 100 g obciążenia dopiero dawało możliwość zakotwiczenia zestawu na pożądanym dystansie.

Ryby brały głównie wieczorem oraz nad ranem, w ostatnich godzinach kilkunastogodzinnej tury.
W siatkach zawodników zdecydowanie dominowały pokaźne bużańskie krąpie oraz leszcze w tym okazałe, około dwukilogramowe złote „Łopaty”. Największego z nich, ważącego 2 390 g. złowił kol. Artur Kurek, wygrywając zdecydowanie klasyfikacje na największą rybę zawodów, za co uhonorowany został specjalnym pucharem ufundowanym przez tegorocznego pomysłodawcę tej imprezy kol Andrzeja Maksimczuka. Kolejne duże ryby w stawce największych, były tego samego gatunku i ważyły odpowiednio 1895 g. i 1 860 pkt. Ich łowcami byli kol. Marcin Białek i kol. Andrzej Banaszek.

Po ważeniu ryb w które czynnie włączył się kol. Bartek Kurek, za co mu serdecznie dziękujemy przyszedł czas na podliczenie wyników przez sędziego głównego zawodów, kol. Mirosława Kaczkiewicza. Oczekiwanie na ogłoszenie wyników upłynęło uczestnikom, na wspólnym posiłku.

Ostatecznie, zwycięzcą tegorocznych Nocnych zawodów gruntowych z wynikiem 9 635 pkt. został
kol. Andrzej Banaszek. Drugie miejsce z wynikiem 5 835 pkt. wywalczył kol. Andrzej Maksimczuk,
zaś podium z wynikiem 4 765 pkt. zamknął łowca największej ryby zawodów kol. Artur Kurek. Tuż za podium, uplasował się kol. Marcin Białek – 4 130 pkt., natomiast pierwszą piątkę zamknęła jedyna Kobieta w tym gronie, wszechstronna wędkarka, miłośniczka dyscyplin gruntowej i spławikowej, niestroniąca również od podlodowych, łowów kol. Jadwiga Kostrzewa – 3 450 pkt. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od I do III otrzymali okolicznościowe puchary, talony na sprzęt wędkarski do sklepu Insel w Wołominie oraz Dyplomy. Za IV miejsce poza dyplomem ufundowana została przez kol. Andrzeja Maksimczuka nagroda rzeczowa – wielkie dzięki Andrzej. Za miejsca V i VI zawodnicy otrzymali dyplomy.

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcą zawodów i zapraszamy na kolejne organizowane przez nasze Koło.