Podsumowanie Cyklu Zawodów Wołomin Cup 2020

W minioną niedzielę zawodami w Kani Polskiej zakończyliśmy trzecią już edycję cyklu Wołomin Cup. Formuła każdych z wchodzących w skład cyklu, towarzyskich zawodów daje możliwość podczas jednej tury stosowania dwóch metod wędkarskich – spławikowej i gruntowej. Próbujemy jako organizatorzy różnicować łowiska, na których rozgrywamy zawody tak aby żadna z metod nie była preferowana. Staramy się też wyciągać wnioski z wcześniejszych edycji. Wzrastające zainteresowanie cyklem zmusiło nas do wprowadzenia w sezonie 2020 klasyfikacji sektorowej oraz punktacji do klasyfikacji generalnej, która w praktyce odpowiada miejscu zajętemu przez zawodnika w danych zawodach.

Tegoroczny cykl, jak z resztą i cały sezon wymyka się całkowicie spod przyjętych schematów i tradycyjnych rozwiązań. Początek roku to wyjątkowo ciepła zima, która pozwoliła na rozegranie już w lutym pierwszej tegorocznej edycji Wołomin Cup. Odbyła się ona na niezwykle rybnym, jak na realia mazowieckich łowisk Kanale Żerańskim w Aleksandrowie. Najlepsze wyniki oscylowały powyżej 15 000 pkt. w pięciogodzinnej turze. Podejrzewaliśmy, że jak tak dalej pójdzie zwycięzca cyklu będzie musiał przedstawić do wagi ponad 100 kg ryb. Życie jak to często bywa brutalnie weryfikuje plany i już w marcu, w związku z sytuacją epidemiologiczną byliśmy zmuszeni zawiesić organizację wszelkich aktywności naszego Koła, w tym również organizacji kolejnych zawodów z cyklu Wołomin Cup. Nie odbyła się przez to jedna z odsłon komercyjnej części cyklu, przewidziana w pierwszej dekadzie czerwca na łowisku Halinów. Powolny powrót do normalności po blisko trzymiesięcznej przerwie pozwolił na przeprowadzenie w Halinowie trzeciej spośród zaplanowanych a drugiej rozegranej edycji w pierwszych dniach lipca. Wyniki dalekie były od oczekiwań. Zawodnicy osiągający czołowe lokaty uzyskiwali wyniki w granicach 10 000 pkt. a aby wygrać nie trzeba było osiągnąć nawet 15 000 pkt. Początek stawki klasyfikacji generalnej po tych zawodach charakteryzowały dość małe różnice punktowe nie wskazujące wyraźnego faworyta. Regulamin cyklu zawodów daje możliwość ustalenia klasyfikacji generalnej cyklu w sytuacji kiedy zawodnicy biorą udział w trzech spośród zaplanowanych w ramach cyklu edycji zawodów. Wykorzystując ten zapis, jako Zarząd Koła podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu klasyfikacji generalnej i rozegraniu kolejnych zawodów. W dniu 26 lipca odbyła się ostatnia, czwarta z zaplanowanych a trzecia z rozegranych edycja Wołomin Cup 2020. Dotychczasowa ścisła czołówka zawodników w klasyfikacji generalnej połowiła nieco gorzej. Skutkiem tego była zmiana na pozycji zwycięzcy, którym został Kazimierz Radomski uzyskując 12 pkt. do klasyfikacji generalnej oraz 25 440 pkt. za złowione ryby, co odpowiada 25, 44 kg złowionych ryb. Na drugim miejscu znalazł się Andrzej Maksimczuk z wynikiem 13 pkt. do klasyfikacji generalnej oraz 29 030 pkt. za złowione ryby. Tuż za nim uplasował się obrońca tytułu zwycięzcy Wołomin Cup z 2019 r. Paweł Has, z wynikiem 13 pkt. do klasyfikacji generalnej i 29 025 pkt. za złowione ryby. Pełne wyniki publikujemy w tabeli poniżej.

Chcielibyśmy podziękować :

wszystkim Uczestnikom cyklu Wołomin Cup 2020 za to, że stawali do sportowej rywalizacji,

sklepowi INSEL za ufundowanie głównej nagrody w cyklu,

naszym Gościom – Luizie i Piotrowi, którzy przyjęli zaproszenie do wspólnej zabawy oraz ufundowali puchar za największą rybę w I edycji tegorocznego cyklu

Koledze Sebastianowi z kanału: Bastorek Naturaczanel  TV za propagowanie naszych zawodów na Youtubie.

Do zobaczenia za rok ! Oby bez maseczek …