Rodzinna wycieczka na Mazury – Wilkasy 2019

Rodzinna wycieczka na Mazury – Wilkasy 2019 
Za nami kolejny rodzinny wyjazd połączony z zawodami spławikowymi o puchar Zarządu Koła. Areną tegorocznych zmagań był Kanał Mioduński nieopodal Miejscowości Zielony Gaj. Jak co roku spodziewać się można było wzmożonego ruchu statków i łódek oraz sporej ilości średniej ryby łowionej batami, przeważnie 7 m. Jakież było zdziwienie organizatorów i zawodników, gdy okazało się, że ilość ryb jest zdecydowanie mniejsza niż jeszcze w zeszłym roku a nawet występują strefy gdzie okresowo nie występuje ona w zasadzie w ogóle… Większą rolę zaczęło odgrywać za to skuteczne odławianie uklei a w tym rzecz jasna umiejętność możliwie długiego przytrzymania jej na stanowisku w extremalnych dla połowów tej rybki warunkach. Średnia ryba w większych ilościach pojawiała się na preferencyjnych stanowiskach tzn. otwierających lub zamykających. Potwierdzeniem tej sytuacji są bardzo dobre, jak na panujące warunki rzecz jasna, wyniki Damiana Kostrzewy który otwierał całe zawody. Damian osiągnął w cztery godziny wynik 2 280 pkt. wygrywając pewnie klasyfikację juniorów. Wśród seniorów zaś triumfował kol. Mieczysław Maciążek który osiągnął wynik 4 795 pkt. łowiąc z przedostatniego w stawce stanowiska. Na kilka zdań komentarza zasługuje niewątpliwie tegoroczna klasyfikacja Pań, licząca aż pięć Zawodniczek, co jest nieczęstym widokiem na zawodach różnego szczebla. Zwyciężyła kol. Magdalena Biedrzycka, która złowiła 2 185 pkt. tj. prawie dwukrotnie więcej niż druga wśród Pań kol. Jolanta Siwek. 
Tegoroczne trudne warunki składamy na karb powszechnej w kraju suszy,  która i na Mazurach daje się mocno we znaki i spowodowała obniżenie poziomu wody w Kanałach o ok. 40 cm w stosunku do stanu średniego. Potęgują tą sytuację panujące w zasadzie od czerwca nieprzerwanie rekordowe upały. Te czynniki zapewne nie pozostają bez wpływu na rybostan Mazurskich Kanałów i Jezior. 
Tradycją już jest, że zakończenie tych zawodów oraz dekoracja zwycięzców ma uroczysty charakter i odbywa się przy ognisku. Tak było też i tym razem, a po opuszczeniu flagi PZW tańcom i hulankom nie było końca. Kto był o tym wie, kto nie był niech żałuje. Zapraszamy za rok. 


Z tego miejsca Zarząd Koła pragnie serdecznie podziękować Sponsorom za wkład  finansowy i aktywną pomoc w organizacji imprezy: 


Piekarni Państwa Osińskich za ufundowanie pieczywa dla wszystkich uczestników, 
Ewie i Rafałowi Kroszkiewicz  - Dr Krośniak – niezależny serwis BMW i Mini za ufundowanie nagród rzeczowych dla uczestników zawodów, 
Pani Agacie Ginejko za ufundowanie nagród rzeczowych dla uczestników zawodów, 
Kol. Mieczysławowi Maciążkowi za ufundowanie nagród rzeczowych dla uczestników zawodów, 
Firmie INSEL za ufundowanie nagród rzeczowych dla uczestników zawodów,

Hanna i Grzegorz Damięccy

Elżbieta i Grzegorz Skłodowscy

Małgorzata i Robert Tomaszewscy

Mirosława i Artur Markiewicz

Magdalena i Zbigniew Zajdenc

Małgorzata i Sławomir Wnuk

Aldona i Andrzej Łukasiak

Jan Grudziński

Aneta i Michał Szymczak

Jolanta i Henryk Siwek za sponsoring i zaproszenia i organizacje imprezy

 

więcej zdjęć - https://wolomin.ompzw.pl/news/wilkasy-2019-galeria

Wasze komentarze (0)