Spinningowy Puchar Zarządu 2019

W minioną niedzielę  odbył się na Kanale Żerańskim w Nieporęcie spinningowy Puchar Zarządu 2019 r. Sektor wyznaczony został pomiędzy tzw. niebieską kładką a znaną wszystkim pompownią w sąsiedztwie mostu kolejowego. Piękna, nietypowa jak na tą porę roku pogoda w połączeniu ze znanym wszystkim rybostanem ryb drapieżnych nie dawała nadziei na spektakularne wyniki. Dwunastu zawodników w tym dwóch juniorów zaopatrzonych w niewielkie „okoniowe” przynęty stawiło się w sąsiedztwie remizy Straży pożarnej w Nieporęcie. Po krótkiej odprawie wszyscy uczestnicy rozeszli się na miejsca połowu. Łowiono wyłącznie okonie, od niewymiarowych do blisko trzydziestocentymetrowych okazów. Zwycięzcą zawodów został aktualny spinningowy mistrz Koła kol. Bartłomiej Kurek, który złowił trzy okonie o długości 27 cm, 20 cm i 19,2 cm. Na drugim miejscu uplasował się weteran zawodów wędkarskich kol. Feliks Piórkowski, który zgłosił Komisji sędziowskiej dwie ryby. Większa z nich mierzyła 23 cm. Na najniższym stopniu podium stanął kol. Andrzej Banaszek, który złowił jednego okonia o długości 27 cm.
Gratulujemy zwycięzcą oraz zapraszamy na kolejne zawody spinningowe – Teamowe zawody z Kołami Zielonka i Ząbki, które odbędą się w Strzyżach nad Narwią w nadchodzącą niedzielę 27.10.2019 r. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.