Spławikowe Mistrzostwa Szkółek okręgu mazowieckiego 2018

W niedzielę 9 września na Kanale Żerańskim w Warszawie przy ul. Kobiałka odbyły się mistrzostwa szkółek wędkarskich. Wołomińskie koło reprezentowało czterech młodych wędkarzy: Damian Kostrzewa, Kacper Mazurkiewicz, Paweł Osial, Marcel Więch. W sumie nad wodą zebrało się prawie 100 młodych wędkarzy startujących w 4 kategoriach wiekowych: do 12 lat, do 14 lat, do 16 lat oraz kategoria integracyjna. Damian Kostrzewa wędkował w kategorii do 14 lat, pozostali reprezentanci wołomińskiej szkółki stratowali w najmłodszej kategorii, która była obsadzona najliczniej - 38 zawodników. Damian rywalizował z młodzieżą wśród 28 zawodników. Zawody trwały 3 godziny. Do siatek najczęściej trafiały ukleje, płocie, leszcze. Największy leszcz ważył ponad 1kg. Wołomińska młodzież koncentrowała się na łowieniu drobnych ryb uklei i płotek, co okazało się trafną decyzją. Młodzież wyposażona była w profesjonalne siedziska do sportowego połowu ryb oraz w wędki typu bat 4-6m długości. Skuteczna przynętą na ukleje były czerwone pinki oraz w kolorze fluo. Płotki chętnie brały na pinkę z ochotką lub sama ochotkę. Na ukleje przygotowana została zanęta explosiv Trapera, natomiast na płocie zanęta Grand Prix wymieszana z ziemią. Zanęta została wzbogacona drobną ochotką zanętową oraz pinkami. Doskonałej jakości robaki dostarczyła firma Gomar. Przez pierwszą godzinę ukleje brały bardzo intensywnie, jednak z upływem czasu brania stawały się rzadsze. Skutecznie łowili ci wędkarze, którzy regularnie nęcili drobne ryby utrzymując stado w łowisku. Wołomińscy wędkarze walczyli bardzo dzielnie z pełnym zaangażowaniem. Muszę przyznać, że jestem dumny z naszych czterech reprezentantów – powiedział Wojciech Kamiński opiekun wołomińskiej szkółki. Najwyżej sklasyfikowany został Paweł Osial osiągając bardzo wysokie 6 miejsce, 9 miejsce zajął Kacper Mazurkiewicz, a 10 miejsce w starszej kategorii wywalczył Damian Kostrzewa. Marcel Więch niedawno dołączył do szkółki i był to jego pierwszy start w zawodach. Mimo to zajął 22 drugie miejsce pokonując 16 zawodników w swojej kategorii. Brawo! Brawo! Brawo!
Zainteresowanych udziałem w Wołomińskiej Szkółce Wędkarskiej zapraszam do śledzenia wydarzeń na stronie koła oraz facebook. Szczegóły u opiekuna szkółki Wojciecha Kamińskiego Tel. 602 619 671.