Sprzątanie brzegu Bugu w Kani Polskiej

Sprzątanie brzegu Bugu w Kani Polskiej - wspólne z Kołem nr 61 Ząbki 
Ponieważ zarówno my, jak i zaprzyjaźnione Koło z Ząbek planuje na Kani Polskiej jeszcze w tym sezonie rozegranie zawodów, postanowiliśmy poprzedzić te imprezy wspólną akcją sprzątania brzegu. Łowisko to jest w ciągu sezonu wiosenno – letniego poddane dużej presji wędkarskiej, zarówno od strony lądu jak i wody. Przykrą pozostałością tej sytuacji są znaczne ilości śmieci zalegające na brzegu. Mimo wysiłków gospodarza terenu czyli Gminy Serock, jak również niektórych Kół PZW, korzystających z tego miejsca, polegających na sprzątaniu problem powraca, jak przysłowiowy bumerang. Mówiąc wprost, gdybyśmy nie przeprowadzili tej akcji rywalizacja na wielu stanowiskach odbywałaby się wśród zalegających stert śmieci. 
Nie pozostawia ich tam, jak również na każdym innym łowisku, nikt inny niż przedstawiciele naszego środowiska – wędkarze. To przykre i niezrozumiałe, że zamiast po prostu zabrać ze sobą jedną małą reklamówkę z pustymi opakowaniami po zanętach i przynętach oraz art. spożywczych tak wielu z nas, choć nie wszyscy, szuka usprawiedliwienia dla upychania odpadów gdzie popadnie lub po prostu bezczelnego pozostawienia ich w miejscu gdzie wędkowali. 
Na odcinku ok. 500 m brzegu zebraliśmy łącznie trzydzieści dwa worki śmieci o pojemności 120 l oraz kilka sztuk odpadów gabarytowych, które zostaną odebrane przez Miejsko – Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Serocku. Przy tej okazji chcielibyśmy podkreślić, że na współpraca z Z.K. którą prowadzimy kolejny raz zawsze charakteryzuje się dobrymi efektami i życzliwością, 
za co dziękujemy. Dziękujemy również Kolegom z Koła PZW w Ząbkach za współpracę i miłą atmosferę w czasie dzisiejszych działań. 
Mając nadzieję, że stan brzegu Bugu w Kani Polskiej będzie taki, jak zostawiliśmy kończąc dzisiejsze prace już dziś zapraszamy do udziału w Gruntowych Mistrzostw Koła 2019, które odbędą się tam 11.08.2019 r. Szczegóły już wkrótce na www i FB.