Szkółka wędkarska - II spotkanie

Dnia 20.02.2022 w siedzibie Koła PZW 21 w Wołominie odbyła kolejna w tym roku szkółka dla młodych wędkarzy Naszego koła. Tym razem dotyczyła metody feederowej. W zajęciach uczestniczyło 9 najmłodszych adeptów wędkarstwa. Zajęcia prowadzili feederowcy z Naszego koła - Paweł Has i Bartłomiej Kamiński. W zajęciach uczestniczył członek komisji rewizyjnej Koła Henryk Słomka.
Na zajęciach przybliżyliśmy poniższe tematy:
- rodzaje wędek feederowych, jak dobrać odpowiednią długość, ciężar wyrzutu do łowiska
- kołowrotki ich wielkość oraz dobór do wędziska
- nawijanie żyłki/plecionki na szpulę, różnicę pomiędzy żyłką i plecionką
- przybliżyliśmy różne modele koszyków zanętowych i ich dedykowane zastosowanie, jaki na wodę stojącą, kanał, rzekę
- omówiliśmy budowę zestawu feederowego - opartego na koraliku z agrafką, stoperze oraz skrętce
- każdemu uczestnikowi szkolenia udało się samodzielnie skonstruować powyższy zestaw feederowy - gratulujemy :)
- pokazaliśmy w akwarium z wodą pracę zanęty, ziemi oraz gliny

Szkolenie przebiegło w miłej, sympatycznej atmosferze. Zgłębiliśmy podstawowe aspekty pięknego wędkarstwa feederowego. Z niecierpliwością czekamy wiosny i drugiej edycji szkolenia feederowego, tym razem nad wodą - 24.03.2022 na urokliwym łowisku Jesiotr w miejscowości Jaźwie. Będzie okazja na przetestowanie zdobytej wiedzy teoretycznej nad wodą.

Kolejne zajęcia teoretyczne szkółki wędkarskiej odbędą się w siedzibie Koła w dniu 6 marca – zajęcia poświęcone metodzie spinningowej.

Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo najmłodszym i ich rodzicom.