Wiosenne porządki 2020– sprzątanie brzegów rzeki Rządza

Wiosenne porządki – sprzątanie brzegów rzeki Rządza

Ptaki śpiewają, nadrzeczne łąki zaczynają pachnieć torfem, słońce coraz mocniej przyświeca. Jednym słowem wiosna idzie, choć w zasadzie można powiedzieć, że taki stan trwał całą zimę. Tak czy inaczej czas wziąć się za wiosenne porządki. Wędkarze z naszego Koła i Sympatycy wędkarstwa wprowadzili ten zwyczaj w życie w ostatnią sobotę.

Opiekujemy się kilkukilometrowym odcinkiem niewątpliwie urokliwej rzeki Rządza i właśnie nad jej brzegi się udaliśmy aby zanim się one zazielenią usunąć wszystkie śmieci  jakie spotkamy. Pierwszy przystanek – okolice tamy w Kraszewie. Efekt blisko godzinnej pracy to trzynaście worków po 120 L pełnych różnego rodzaju pozostałości po wędkarzach i piknikowiczach. Następnie przenieśliśmy się w okolice mostu drogowego na tracie Wołomin – Tłuszcz, gdzie w krótkim czasie znowu zebraliśmy kilkanaście worków pełnych śmieci. Dodatkowo pojawiły się jak to mawiamy podczas tego rodzaju działań „wisienki na śmieciowym torcie” – tym razem maska od Poloneza wraz z elementami letniego ogumienia oraz zderzakiem.

Na zakończenie, przy kameralnym ognisku upiekliśmy kiełbaski i chwilę porozmawialiśmy o nadchodzącej a właściwie to trwającej wiośnie i planach na rozpoczynający się sezon wędkarski. Ostatnią atrakcją sobotniego popołudnia był pokaz sprzętu i łowienia metodą muchową przeprowadzony przez kołowego Fachowca od tego rodzaju wędkowania i reprezentanta na zawodach okręgowych Łukasza Osińskiego. Dla niektórych z uczestników był to pierwszy kontakt na żywo z tą elegancką metodą.

Z całą pewnością zagościmy jeszcze w tym sezonie nad brzegami kameralnej, miejscami bardzo płytkiej i zarośniętej ale na pewno urokliwej Rządzy. Już pracujemy nad kolejnymi atrakcjami, którymi będziemy chcieli uatrakcyjnić te spotkania. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału.

 

Wasze komentarze (0)